Tetik Parmak

Tetik Parmak

Tetik Parmak

Son bir haftadır işaret parmağım yine isyan bayrağını çekti. Bu defa ağrı geçen seferki gibi sadece parmakta kalmayıp dirseğime kadar varıyordu. Bu nedenle sabah el cerrahisi uzmanına gittim. Kısa bir muayeneden sonra durumumu ve tedavi sürecini bana şekil çizerek anlattı. Eğer ağrılarım kullanacağım haplar ve kremlerle azalmazsa, parmağıma kortizon uygulayacaklarmış. O da geçirmezse küçük bir operasyonla dokuları düzenleyeceklermiş.

Hayatımın sağ elimin işaret parmağı üzerine kurulu olduğunu inanın bilmiyordum. Şimdi ne yazı yazabiliyorum. Ne düzgün fotoğraf çekebiliyorum. Ne de yemek yapabiliyorum.

Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

44 Responses to Tetik Parmak
 • Bembi

  Umarım kolayca atlatırsın, çok geçmiş olsun 🙁

 • Arzu

  Gecmis olsun Devletsah hanim.

  Umarim en kisa zamanda kolayca atlatirsiniz. Allah yardimciniz olsun.

 • gökşen

  geçmiş olsun…umarım en kısa zamanda iyileşirsin

 • Neslihan Kilic

  Geçmiş olsun Devletşah, biran önce, sorunsuz bir biçimde iyileşmeni diliyorum.

 • KIYMET

  Ancak yoksun kalınca gerçekten farkediyor insan o uzuvunun kıymetini.. geçmişler olsun..

 • Hülya

  Yaklaşık 5 yıl önce sol el bileğimde bir ağrı başladı.Ceket giymekte dahi zorlanıyordum.
  Defalarca doktorlara gittim.Röntgen çekiyorlar bir şey görünmediğini söylüyorlar; kimisi ağrı kesici kimi de bandaj öneriyordu.
  Hepsini denedim hiç biri işe yaramadı.
  Artık iyileşmekten ümidimi kestim , ağrımla birlikte yaşamaya,alışmaya karar verdim.
  Başka bir rahatsızlık için ilaç yazdırmaya gittiğim bir pratisyen hekim “ağrıyla yaşama fikri” ni beğenmedi MR çektirmemi önerdi.
  MR çektirdiğim üniversite hastahanesine sonucu almak için gittiğimde olağanüstü bir şeyler olduğunu farkettim.
  Son 1 yıl içinde kaza geçirdiniz mi, mesleğiniz elle çalışma üzerine mi ,bir MR daha çekelim yanlışlık olmasın vs. vs….
  Sonuçta benim bileğimdeki eklem kemiklerinin birinde “capitat kemik”te “avasküler nekroz” oluşmuş.Yani o kemikcik beslenme bozukluğu yaşamış ve enfarktüs geçirmiş.
  Nedeni bilinmiyor,ne yapılacaği bilinmiyor… Bu durum literatüre geçen 7. vaka imiş.
  Çok mu uzattım sonuca geliyorum ; uzun araştırmalar ve çeşitli el cerrahi uzmanları ile görüşmelerim neticesi güvendiğim bir doktor tarafından ameliyatım yapıldı.Dirsekten kemik alıp eklediler.Bir ay kolum alçıda kaldı. İşte o dönemde sol elin dahi ne kadar önemli olduğunu kavradım. Saçımı bile annem topluyordu.
  İşte böyle Sevgili Devletşah,
  Vücudumuzdaki her bir uzvumuzun çok önemi var.
  Sana geçmiş olsun diyorum umarım kısa sürede “tetik parmak” tedavi olur. Ve sen de o güzel resimlerini çekmeye devam edersin.

 • Süleyman Sönmez

  Çok geçmiş olsun diyorum Devletşah.

 • Esra :)

  umarım sorun çıkmaz ve beklediğinden daha da kısa sürede atlatırsın. çok geçmiş olsun…

 • pınar

  Çok geçmiş olsun Devletsah
  umarım ilk aşamada şifa bulursun. 2. ve 3. aşamaya gerek kalmaz. Fotoğraf çekmeye, yemek yapmaya ve yazılarına devam edersin hiç ara vermeden inşallah

 • CocuklaCocuk

  Çok geçmiş olsun sevgili Devletşah! Canımız bazen küçük bir noktaya odaklanıyor. Hem seninki sağ elin, benim geçenlerde sol elimin üzeri yandığında anladım sol elimi de çok fazla kullandığımı…
  çabuk iyileşmen dileğiyle

 • Naile

  Devletşah, çok geçmiş olsun. Tedavi sürecinin ilk aşaması inşallah yeterli gelir ve sen de en kısa sürede probleminden kurtulursun.

 • B@ni

  geçmiş olsun arkadaşım ya 🙁
  umarım en kısa zamanda sağlıığına kavuşursun

 • Deniz

  Geçmiş olsun, umarım ilk aşamada uygulanan tedavi ile iyi olur.

 • Hediye Özgen

  Merhaba Devletşah,

  Bende üzüldüm hastalığınıza.Ama nazar diye bir durum vardır ve ben çok inanıyorum.İnsanlardan bilerek yada bilmeyerek gelen olumsuz elektrigi alıyor olabilirsiniz.Lütfen hergün nas,felak ve ihlas dualarını okuyun.Allah cc şifalar nasip etsin inşallah tüm hastalara içindede size.

 • gulidem

  Merhabalar, cook gecmis olsun. Ben de tetik parmakliyim. Biraz da hizli, aceleci bir mizacim oldugu icin herkes benimle ugrasmisti.

  Ben ufak bir operasyon gecirdim ve cok rahatladim. Ileri asamalari cok zor oluyormus ve de fizik tedavi vb surecler cok uzun suruyormus. Bence siz de ameliyat olun gecin. Allah sifa versin.

 • Müge

  Hayatımızdaki herşeyin değerini asıl kaybedince anlamıyormuyuz zaten 🙁
  Çok geçmiş olsun canım, senin için ne kadar zor bir dönem, yemek yapma, fotoğraf çekme, yazı yazma, mouse ve touchpad kullanma..Offf:(
  Yazarken bile bunaldım. İnşallah en kısa zamanda en kolay tedavi şekli ile atlatırsın. Çok çok geçmiş olsun.

 • Zeynep

  Çok geçmiş olsun Devletşah, Allah acil şifalar versin. Sen bu dönemi tatil olarak değerlendir ve iyileşince çok güzel bir şekilde sevdiğin işlere dön inş.

 • Serinmavi

  Çok geçmişolsun canım,inş ilaçlar fayda verir de operasyona gerek kalmaz,3 defa soğuk ameliyat odası görmüş biri olarak adını işitince bile ürperiyorum.Rabbim muhtaç etmesin,bugünlerimizi de aramasın…Selamlar…..

 • ahimsa

  Devletşahçım çok geçmiş olsun, nazar mı değirdik sana ya. Çok üzüldüm. İnşaallah en kısa zamanda şifa bulursun. Sevgilerimle…

 • Fahrünnisa

  Gecmis olsun:(
  Allah sifa versin.

 • evvelzamanicinde

  Sevgili Devletşah, çok geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşursun.
  sevgiler…

 • TeleRad

  Allah Şifa versin. İnşallah eski sağlığına kavuşursun dostum.

 • Mine

  Cok gecmis olsun.
  En kısa zamanda iyileşmeniz dilegiyle.

 • Sezer

  Merhaba!
  Geçmiş olsun, dileklerimle. Umarım, en kısa zamanda geçecektir. Benim de başka iki rahatsızlık nedeniyle uzun süre kortizon tedavisi görmem gerekti. Çok iyi sonuçlar alındı. Dozajlar azaltıldı. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Kendinize iyi bakın!

 • nisa

  allah acil şifalar versin inşallah en kısa zamanda iyileşir bizi yazılarından mahrum bırakmazsın

 • melike

  geçmiş olsun şekerciğim… annem de aynı dertten muzdarip…

 • kütahya

  Sevgili Devletşah çok geçmiş olsun Allah’tan acil şifalar dilerim.

 • inspire

  Geçmiş olsun! Acil şifalar dilerim!

 • hülya

  ck gecmiş olsun hanımefendi umarım en kısa zamanda gecer

 • fulya

  Çok geçmiş olsun. Sizi çok iyi anlıyorum. 17 ay boyunca sağ elimin işaret parmağında aşırı hassasiyet ve ağrıyla yaşadım. Dayanılmaz boyuta ulaşınca özel bir hastanede dr’a gittim. Dr. tırnak batması sanıp tırnağın büyük kısmını aldı. Şikayetlerimin geçmediğini görünce MR istedi. MR’da Glomus Tümörü olduğu ortaya çıktı. Ben bile hadi canım dedim parmakta tümörün işi ne..Ancak biraz rahatladım çünkü herkes bana dışarıdan pek belli olan bişey olmadığı için naz yapıyomuşum gibi yaklaşıyordu. Ancak bir ben bilirim parmağım bir yere değdiğinde nasıl canımın yanıp yerlerde sürünerek ağladığımı. Ağrılarım başladığında oğlum daha 3 aylıktı. Küçük bebeği olan anneler neler yaşamış olabileceğimi daha iyi anlarlar. Ocak ayında ameliyat oldum. Allaha şükür şimdi iyiyim, hala alışkanlıktan o parmağımı çoğunlukla kullanmıyorum. Birazda tekrar ederse korkusu var, böyle bir ihtimalde var çünkü. Allah kimseye böyle sıkıntılar yaşatmasın. İnsanın gerçekten neresi ağrıyorsa canı orda. Tekrar geçmiş olsun dileklerimle.

 • yasemin :(

  benim de baş parmağımda aynı rahatsızlık var şu anda tedavi sürecine girmek üzereim ben de üzülüyorum ayrıca benim bitek tetik parmak rahatsızlığı diiil kemik kıkırdaklarının erken kapanması ile oluşan bir rahatsızlığım var neyse allah tüm hastalara şifa versin

 • oktay

  çok üzüldüm malesef ama inş iileşirsin 🙁

 • ahmet alp balkan

  geçmiş olsun. sağlığımıza dikkat etmek gerekiyor, kaybedince kıymetini anlıyoruz 🙂

 • fatoş

  geçmiş olsun canım rabbim şifalar versin bendede sol işaret parmağmda tümör raslandı ameliyat olacağım rabbim kimseye böyle sıkıntı vermesin

 • nuray

  çok geçmiş olsun. benimde solayak baş parmağım 20 yıldır ağırıyordu,uykularım kalmadı yaşam kalitem düştü,artık parmağıma endeksli yaşıyordum ağrılar gelince dünyayı gözüm görmüyordu.gitmediğim dr,prof,hastahane kalmadı ,mr çekildi vs.ve sonuç yok 20 yıl sonra iskenderunda bir ortapedist uzmanına gittim ve parmağını yarıp bakalım dedi 5 dikişli bir ameliyat geçirdim patoloji sonucunda glomus tümörü çıktı.şimdi çok iyiyim şükürler olsun.doktorum Ahmet Tan beye çok teşekkürler.sizede acil şifalar diliyorum.

 • cahit keskin

  bütün hastalara çok geçmiş olsun benimde oğlumun sol baş parmağında tetik parmak teşhisi konutldu amaliyat oldu maaşallah iyileşti ama şimdi sağ parmağında takılmalar var acaba ameliyat olmadan ılık su tedavisiyle iyileşen varmı

 • Pasta

  Merhaba devletşah hanım,aynı sorun annemdede cereyan ediyor.ve bu beni üzüyor sizden ricam uzun zaman olmuş bu konu açılalı şu anki durumunuz nedir nasıl kurtuldunuzmu? “ne tavsiye edersiniz”
  yorumunuzu merakla bekliyorum saygı ve selamlarımla

 • tuğra

  merhabalar. geçmiş olsun. benim de oğlumun sol el başparmağında var. 15 aylıkken farkettik. tetik parmak tanısı kondu. 5 aydır uğraşıyoruz ilk gittiğimiz doktor masaj önerdi. aç kapa masajı yaptık ama canı çok yanıyordu. sonra özele götürdük ameliyat dedi 20 aylık olduğu için genel anestezi dediler pek taraftar olmadık. devlet hastanesine götürdük doktor önceki doktorların söylemediği bir şey önerdi 2 doz halinde iğne yapılıyormuş ve geçebiliyormuş. birinci doz yapılalı 1 hafta oldu ama parmağı açıldı. şimdi ikinci dozu yaptıracağız. inşallah geçerde ameliyata gerek kalmaz.

 • devletsah

  Merhaba;

  Açıkçası benim elimdeki geçmedi. Çok yakın doktor aile dostlarımız iğneyi olmamı tavsiye etmediler. O yüzden kortizon iğnelerini olmadım. Ancak, parmağımın kullanımını azalttıkça iyileşiyor. Ben de zorlamamaya çalışıyorum. Örneğim mouse’u artık orta parmağımla kullanıyorum. Gibi değişikliklerle üzerindeki yükü azalttım. Dolayısı ile de ağrılarım azaldı.

 • seda

  geçmş olsn.benmde sol el 3 parmaktaglamus tümörü teşhisi konuldu 2 sene kadar ne olduğu bulunamadı ama sonra tırnak büyümeye başlayınca mr çekildi ve bulundu. ameliyat oldum 3 4 ay rahatladm ama şimdi tekrar ağrılarm başladı ve terar mr çekildi yenilediği görüldü sanırım tekrar ameliyat olmam gerekecek bu da beni çok orkutuyo.ne yapacağmı bilmiyorum.sarım sizin kadar şanslı değilim…

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER