Voices of Music – An Evening With Bach

Voices of Music – An Evening With Bach

[kml_flashembed movie="http://magnatune.com/img/magnatune_player.swf?playlist_url=http://magnatune.com/artists/albums/voicesofmusic-bach/hifi.xspf&autoload=true&autoplay=true&playlist_title=An%20Evening%20With%20Bach%20:%20Voices%20of%20Music" width="500" height="120" wmode="transparent"/]

Voices of Music topluluğu, David Tayler ve Hanneke van Proosdij ikilisinin kreatif yöneticiliğinde bir araya gelmiş olan bir müzik grubu. Özellikle klasik müziğin ilk dönemlerine ait eserleri seslendirmeye çalışıyorlar.

Voices of Music

“An Evening With Bach” adlı bu albümlerinde Rönesans ve Barok dönemin en güzel eserlerini biraraya getirmişler. Bach’ın belki de en ünlü bestesi olan “Air on a G string” (Air Süiti olarak da bilinir) ile açılan albümde soprano Susanne Ryden’ın seslendirdiği parçalar da var.

Normalde çello ile çalınan 9.parça “Prelude in G Major”da Theorbo adında bir enstrüman (aşağıdaki videoda sağ tarafta oturan gözlüklü beyin kucağındaki enstrüman) kullanılmış.

[kml_flashembed movie="http://www.youtube.com/v/JDzwDE3xf3k" width="425" height="350" wmode="transparent" /]

Albümün telif haklarını görmek için tıklayın.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

9 Responses to Voices of Music – An Evening With Bach
 • cigdem

  merhaba,
  Voices of Music – An Evening With Bach albümünü edinmek istiyorum ancak bulamıyorum. satışı ile ilgili bilginiz varsa iletebilir misiniz?
  teşekkürler.

 • Devletşah

  Çiğdem hanım;

  Bu albümü Türkiye’de bulabilmek biraz güç olabilir.

 • Saadi

  Bu guzel olanak icin cok tesekkurler

 • Sevde

  selamün aleyküm

  İnanmıyorum ya air on a g strıng adlı birinci parçayı çok seviyorum ama bir türlü bulamıyordum gerçekten teşekkür ederim muck:)

  selametle

 • ömer faruk

  ÇOK SÜPER.14 YAŞINDA MÜZİSYEN BİR BACH HAYRANI OLARAK ÇOK HOŞUMA GİTTİ. PRELUDE İN G MAJOR DE BENİM EN SEWDİİM ESERLERDENDİR… O DA ÇOK GÜZEL VE İLGİNÇ OLMUŞ AMA DOĞRUSUNU İSTERSENİZ O VİYOLONSELLE DAHA GÜZEL YA BENCE.

 • reşat

  dünyanın en güzel müzikleri için sizlere teşekkkür ederim
  ellerinize sağlık
  with my best wishes

 • halis ÖZDEMİR

  Çok güzel bir çalışma hazırlamışsınız içinde bulunan tüm ekibi en içten duygularımla kutlarım başarılarınızın devamını dilerim. SAYGILARIMLA

 • hpaca

  Merhaba..artık evimde.her yemekte dinliyeceğim müzigi buldum.sizlere cok tesekkur ederim

 • Işık

  Şarkılarınız sayesinde derslerime daha iyi çalışıyorum. Teşekkürler.Müzikler çok güzel.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER