Facebook da ne ola ki?

Facebook da ne ola ki?

Hasta olup yataklara düştüğümden beri Facebook diye bir illete de tutuldum. Aslında bu illet bünyeme daha önce yerleşmişti. Uzun süren kuluçka döneminden sonra hastalığımı da fırsat bilip iyice ayyuka çıktı.

Facebook

Facebook sanal bir sosyal ağ. Kendinizi kaptırdığınızda saatlerin değil günlerin nasıl geçtiğini fark etmiyorsunuz. Kendinizi neye kaptırdığınız ise tamamen meçhul. Mesela ben sanal bahçemde arkadaşlarımın gönderdiği çiçekleri yetiştirip, tavşanları besliyorum.

Tabi aslında facebook bundan öte birşey. Mesela liseden mezun olduğumdan beri görüşemediğim birçok arkadaşımı da bu vasıta ile bulup iki çift laf edebilmemi sağlamak, yıllardır Amerika’da olduğu için görüşemediğim çocukluk arkadaşımı fotoğraftan da olsa görmeme imkan veren bir sosyal ağ.

Bunlar benim çözüp dahil olduklarım bir de vampirlik gibi hiç anlayamadığım faaliyetler var ki akıllara zarar.

Bu illete yakalanmak için tek yapmanız üye olup e-posta adresinizde kayıtlı kişileri arkadaşlığa davet etmek. Gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Ah bir de Türkçe olsa…

Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

11 Responses to Facebook da ne ola ki?
 • Burcu

  Ah bir de Türkçe olsa… Keşke olsa… İnsan bir süre sonra çıkmaza giriyor değil mi? Ben en çok puzzle sayfasını seviyorum..

 • ipek

  AAAA buna bir arkadaşım davetiye göndermişti bana.. o ıvır zıvır arkadaşlık sitelerinden sanıp reddetmiştim davetiyeyi… Hemen bir yerlerden bulayım şimdi.. Yandık; bilgisayar başındaki saatleri azaltalım derken iyice uzatacağız bu gidişe.
  sevgiler

  ipek

 • Ceylan

  Ah Devletşah aynı hastalık bende de var biliyorsun! Ve iş artık çığrından çıktı! Hergün en az 6-7 mail alıyorum facebook’tan. Ya yeni arkadaş eklenmesi ya da bir vampir ısırığı şeklinde!!! Gerçi dediğin gibi eski arkadaşları görmek iyi ama uykusuz gecelerime uykusuzluk katması hiç hoş olmadı! Bu sanal alem daha nereye varacak bakalım?

 • suheyla

  evet ben de bunun için bir davet almış..nedir ki bu diye düşünüyordum.bir de davet tam etkinlik ile ugraştığım dönemde geldigi için inceleyemedim,bu yazıdan sonra katılıp katılmama konusunu düşüneceğim.hastalık gibiyse..benim blogger lık gibi bir hastalığım var zaten..bir tane daha olsa mı ki???

 • zeynep

  Ben de henüz yeni üye oldum ama daha kıpırtı yok hiç 🙁

 • lale

  aman ya.. 2 gündür sabahım akşamım facebook’tu zaten.. azıcık uzaklaşayım dedim, burda da karşıma çıktı 🙂
  bi sürü eski arkadaşımı buldu o güzel oldu…

 • Gökşin

  Devletşah merhaba,

  Siteni yemek pişirmeye merak saldığım şu günlerde oldukça sık ziyaret etmeye başladım. Facebook la ilgili yazını okuyunca bende yorum yapmadan duramadım. Gerçek bir salgın 🙂

 • yesim

  Facebook gercekten inanilmaz birsey. Ben de ilkolul, lise arkadaslarim ile facebook sayesinde tekrar bulusuyorum. Bir de “dunya ne kucuk” diyor insan. Kimlerle kimlerin tanışık olduğunu şaşırarak izliyorum 🙂 uykusuz geceler de ödenen bedel bu arada 🙂

 • tabiat ana

  vala bende 2-3 gundur davetıye mesajları alıp ne olduğu bılemedığımden pek ılgılenmemiştim.bilgiler için teşekürler

 • hulyayilmaz

  Uzun zamandır bir facebook duyuyordum da, yaz aylarının rehavetinden olsa gerek hiç ilgilenmemiştim. Dün bir davetiye aldım ve üye oldum. Ama daha bu bahsettiğiniz kavramlarla karşılaşmadım/bilmiyorum. Yani puzzle oynamak, çiçek böcek yetiştirmek, vampir!
  Neyse öğreneceğiz herhalde…
  Sevgiler

 • dilek

  AAAAAA DEVLETSAHH
  sitene buna benzer bir şey koysana. Valla kış da geliyo
  herkez sıkılacak evde.Gerçi ben belkı yemek kursuna başlıyam
  bayramdan sonra, ama yinede akşamları mutlaka sendeyim….

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER