2010 Yılının Ardından

2010 Yılının Ardından

2010 Yılının Ardından

Tek kelimeyle 2010 yılını anlat deseniz “seyahat” çıkardı ağzımdan. 2010 yılında neredeyse her ay bir yerlerdeydim. Hatta abartmıyorum bazen bir haftayı üç ayrı şehirde, iki ayrı kıtada geçirdiğim oldu. Şikayetçi miydim? Elbette hayır. Yine olsa yine giderim.

2010 yılında Afrika tutkusu sardı beni… Önce dünya kupası için gittiğim Güney Afrika, ardından da eşimin sürprizi ile gittiğim Kenya… Akşamları haritayı açıp başka hangi Afrika ülkesine gitsem diye baktığım doğrudur. İnsan bir kere Afrika ile tanıştı mı ondan vazgeçemiyor.

Sadece yurtdışında değil yurtiçinde de bir sürü yeri görme fırsatı yakaladım bu yıl. Safranbolu, Amasra hattı ile başlayan ilk seyahatimiz o kadar keyifliydi ki yazın iptal olan Hawai gezimizin göz yaşlarını Karadeniz kıyılarına akıttım. Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Rize, Artvin sıcakta yanan İstanbul’un yerini serin serin doldurdu.

Bütün bu gezilerin ardından hayatıma çok renkli bir karakter girdi: Gülben Ergen. Çocuklar Gülsün Diye projesi için Sinop’tan Erzurum’a şehir şehir dolaşıp, gülen gözleri birlikte seyrettik.

Eh bu kadar gezince, yemek yapmak ile aramıza mesafeler girdi. Siz de sitedeki tariflerin seyrelmesinden hissetmişsinizdir. Ama gittiğim yerlerdeki yemekleri sizlerle paylaşmayı ihmal etmedim. Yemek.Name yayın hayatına zar zor da olsa devam etti.

2010 son günlerinde ağır grip olmasaydım, siz bu satırları okurken ben yepyeni bir projeye başlamak için Bangkok yollarında olacaktım. Hayalim yeni yıla uçakta girip bütün yıl uçmaktı. Ne yapalım sağlıklı olalım da uçmak kolay.

Herkese mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

13 Responses to 2010 Yılının Ardından
 • nesrin

  Gecmis olsun. Gezi notlarinizi zevkle takip ettik. Mutlu yillar.

 • Atike

  Devletşahcığım,
  Allah’ın sevgili kulusun ne diyeyim. Hayatı dolu dolu yaşıyorsun. Yaşadıklarını da bizimle paylaşıyorsun. Bizde seninle birlikte seyahatlere çıkıyor, gittiğin yerler hakkında bilgileniyoruz.
  Yeni yılda da senden güzel tarifler bekliyoruz. En önemlisi günlüklerin… Lütfen onları daha sık bizimle paylaş.
  Resmine bakıyorum da hiç değişmemişsin. Ne kadar da çok özledim seni, Gülcemal’i.
  Aynı resimdeki gibi önünde çok uzun bir yol var. Eminim gelecek yılda da o yolu yine faydalı şeylere imzanı atarak, dolu dolu yaşayacak ve hayatı yine bizlerle paylaşacaksın. Başarılarının devamını diliyorum.
  Yeni yılla gelen tüm umutların, yeni başlangıçların, dostların, bütün yeni günlerini aydınlatması dileğiyle.

 • Hobi Coffee

  Mutlu,huzurlu,sağlıklı seneler;barış dolu gülücükler dilerim…

 • Seda

  Devletsah hanim.
  Sabirsizlikla tariflerinizi bekliyoruz. Ne zaman yayinlayacaksiniz yeni tarifler?

 • Blog her daim canlılığını koruyor merak etmeyin ,olsun Sevgili Devletşah sizi beklemekte güzel artık…:))

  Sizin ve eşinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.Sevgiler.

 • yasemin babalık

  Seni çok daha güzel bir yıl bekliyorum, bunu hissediyorum Devletşahcım. Şimdiye kadar gördüğün, gezdiğin her yerden daha renkli daha çok şey keşfedeceğin harika bir yolculuk var belki de ufukta. Öncelikle sağlıklı, keyifli, mutlu ve bol gezmeli bir yıl diliyorum sana. sevgiler

 • Murat Usluer

  Merhaba Devletşah Hanım,
  Sizin ve eşinizin yeni yılını kutlarım. Bu arada sanıyorum benim mesleğime göz dikiyorsunuz. Böyle giderse gidilen yerler konusunda yarışacağız sizinle:)

 • nesrin

  Devletşah hanım yeni yılda size ailenize sağlık, saadet, şans,başarı, bereket diliyorum herşey gönlünüzce olsun. sevgiler ………..

 • Fatoş

  Ne güzel bir yıl geçirmişsin. Hayatı dolu dolu yaşamak bu olsa gerek. Özendim bak şimdi 🙂

 • saime

  merhabalar Devletşah Hanım,
  ben de neden bir şeyler paylaşmıyor diye merak edip duruyordum facebook sayfasında grip olduğunuz yazıyordu ama çok uzun sürmüş alt edin artık gribi,,sizin gezecek bize anlatacak olduğunuz yazılarınızı bekliyoruz sevdiklerinizle nice mutlu yıllar dilerim
  sevgiler

 • GÜLAY

  merhaba

  sizi beyeniyle takip ediyorum ve 2011 dergilerinizi bekliyorummm…Ama hiç bi yerde bulamadımm….

 • sinan tuna

  lütfen gezin tozun 🙂 ama ne olursa olsun en iyi bildiğiniz işi yarım bırakmayın. çünkü ben yemekten anlamam ama sizin internet sitesiyle başlayıp devam eden iş geliştirme şeklinizi ulkemin evde televizyon izleyip gun yapan (çalışabilecek nufusun hiçbir şey üretmeyen yarısı bu lafa çok kızacaklar biliyorum ama düşünsünler en azından ) kadınlarına anlatıyorum sizde yapabilirsiniz diyorum umarım hakettiğiniz yer neresiyse oraya çarçabuk ulaşır bu ulkenin kadınlarının isteyince neler başarabileceğini yeni örneklerle yaşatırsınız.saygılar efenim….

 • Ahu

  Bu fotoğrafınız güzel memleketim Yalova’da çekilmiş:) O güzel çınarlı yol Yalova’da….

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER