Kenya yolcusu kalmasın!

Kenya yolcusu kalmasın!

Beni twitter’da takip edenler son zamanlarda sürekli Kenya’dan bahsettiğimi biliyorlardır. Geçen yıl haziran ayında eşim ve arkadaşlarının bir belgesel çekimi için gittiği Kenya o zamandan beri benim için en büyük hayal kaynağı. Eşimin çektiği fotoğraflara bakıp bakıp düşüncelere dalarım. Savanalarda aslan, jaguar peşinde koştuğumu, fillere sarılıp, zürafaları sevdiğimi hayal edip duruyorum. Güney Afrika seyahatim bu isteği azaltmak yerine iyice körükledi.

Biliyorsunuz temmuz ayından beri çalışmıyorum. Bu sırada bol bol kitap okuyup, belgesel seyretme imkanı buldum. Belgesellerin çoğunda Kenya’ya gitmek için en iyi zamanın haziran ve kasım ayları olduğu söyleniyordu. Bu aylarda dünyanın en büyük göçü Kenya’daki Masai Mara’dan başlayıp, Tanzanya’daki Serengeti düzlüklerinde sonlanıyor. Milyonlarca evet evet yanlış duymadınız milyonlarca hayvan yağışlarla yeşeren otların peşine düşüp akın akın göç ediyorlar.

İnanın o kadar heyecanlıyım ki anlatamam. Ben internetin ve hatta elektiriğin olmadığı Masai Mara düzlüklerinde yıldızları seyretmeye gidiyorum. Aylardır, Kenya diye sayıkladığımı fark edip, bana sürpriz yapan eşime nasıl teşekkür etsem azdır herhalde. Umarım, isteyen herkes bir gün bu şansı yakalar…

*Fotoğraflar eşimin geçen yıl yaptığı Kenya gezisinden. Video ise o gezinin asıl sebebi olan belgeselin kısa bir tanıtımı.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

11 Responses to Kenya yolcusu kalmasın!
 • HC

  Çok ilginç, ben de sırf bu görüntüler yüzünden Kenya’ya gitmekten vazgeçmiştim. Tamamen turistik bir sömürüye dönüştüğünden dolayı. Orada çekilecek fotoğrafların hiçbir değeri olmayacağından dolayı.. Umarım hayal kırıklığı yaşamazsınız, umarım hayallerinizdeki gibi olur. Zira Afrika yaban hayatını fotoğraflamak için benim umutlarım Kenya dışında bir yerlerde..

 • Ayşe

  İyi yolculuklar diliyorum.Sağ salim gidip gelirsiniz İnşallah.Yazdıklarınızdan ve videoyu izledikten sonra insanın oralara gidesi geliyor 🙂

 • elif

  güle güle gidiyorsunuz yazınızdan belli güle güle de gelirsiniz inş.. gezinizden paylaşımlarınızı merakla bekliyorum ..
  sevgiler …..

 • Ceylan

  Dev, iyi yolculuklar! çok heyecanlıymış! Bu belgesel şu Tarkan’ın seslendirdiği, National Geograhic belgeseli mi?

  resimler ve haberleri bekliyoruz..

 • gamze

  merhaba devletşah ablacım..ben uzun zamandır senin sessiz takipçilerindenim.hayranlıkla takip ediyorum yazılarınız,tarifleriniz:)yaşama sevincinizi ve heyecanınızı..çok sevindim böyle bir geziye gidecek olmanıza umarım çok çok güzel geçer:)

 • Tijen

  İyi yolculuklar! Tazelenmiş ve yenilenmiş olarak döneceğine şüphe yok. Keyifle, sağlıkla, huzurla geçsin.

 • nesrin

  Devletşah hanım sayenizde her yeri sizden ayrıntılı olarak öğreniyoruz teşekkürler selam sevgiler.

 • yasemin

  merhaba devletsah
  hayallerini gerceklestirmene cok sevindim bende eskiden yaban hayat fotgrafi cekmeyi cok isterdim hele de masai mara da ama bunlari simdilik rafa kaldirdim sen bizim icin gez cek gel:) bu arada sivri ve diger bocuklere isirilmadan gelirsin ins:)

 • Dönmüş olmalısınız… :))
  Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum Sevgili Devletşah.

 • beyhanislam

  fotograflar cok cok guzel. keske bu geziye ozel bir blog yapsaydin devletsah..devami olacak mi?

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER