Küçük Kitap Tutucu

Küçük Kitap Tutucu

Kitap ayıracı gördüm mü dayanamıyorum. Gittiğim hemen hemen her ülkeden o ülkeye has malzemelerden yapılmış kitap ayraçlarım var. Kimisi ağaçtan, kimisi deriden, kimi metal… Genelde o ayıracı ilk kullandığım kitabın içinde sevdiğim bölümde bırakırım. Her kitaba yeni ayıraç diyebiliriz.

Aslında sadece kitap ayıraçlarına düşkün değilim. Lüzumlu lüzumsuz her türlü küçük alete düşkünüm. Mutfağımın onlarla dolu olması yetmiyor gibi, kütüphanemiz de o yolda ilerliyor.

Küçük Kitap Tutucu

Şu sıralar halim malûm. Emzir, alt değiştir, uyut, uyu… Emzirmek ve uyutmak gerçekten sabır işi. Emzirirken en az yarım saat neredeyse hiç kıpırdamadan oturuyorsun. Benim gibi hareketli birisi için zaman geçmek bilmiyor. Başlangıçta bu işi televizyon karşısında yapıyordum. Gelin görün ki seyredecek adam gibi bir program yok. Arada seyrettiğim diziler oluyor. Ama tabi benim seyretme hızıma onların yeni bölüm ekleme hızı pek yaklaşamadığından oyalanmak için başka bir şey bulmaya karar verdim. İlla oyalanmak mı lazım dediğinizi duyar gibiyim. Oyalanmazsam emzirme süresi sıkıntıdan 15-20 dakikaya düşüyor ki bu da Sûfî’nin doymadan benden ayrıldığı anlamına geliyor.

Biraz onu biraz bunu denedikten sonra emzirirken yüksek sesle kitap okumaya karar verdim. Hem Sûfî’nin konuşmayı öğrenmesine faydası da olur dedim. Gelin görün ki bir yandan onu bir yandan kitabı tutmak pek zor. Sayfalar parmaklarımın arasından kayarken taşınma esnasında kaybolan ‘parmak şeyi‘ düştü aklıma. Ne güzel aletti. Şimdi tam da ihtiyacımın olduğu şeydi diye kendisini sevgiyle ve hasretle yad ettim.

Küçük Kitap Tutucu

Dün İnkılâp Kitabevi’nde dolanırken kasanın yanında bu defa Küçük Kitap Tutucu’yu gördüm. Hemen raftaki bir kitapta test ettikten sonra tam aradığım şeyi bulmanın mutluluğu ile oradan ayrıldım.

İki gündür Sûfî ile kitabı sayfalarını çevirmek dışında tutmadan güzel güzel okuyoruz. Sitelerine baktığımda kitapla alakalı ilgimi çeken daha bir sürü alet edavat gördüm. Bakalım ne zaman bizim eve gelecekler.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

8 Responses to Küçük Kitap Tutucu
 • Pratik Anne

  Ben de parmak seyinden aldim. Benzer okuma aparatlari bizde de mevcut. hatta bir tane kendim birsey yaptim, bu hafta bloguma koyacagim 🙂

 • Busraa

  Cok tatlii, her eve lazim 🙂 iskender de guzel kitap 🙂

 • Tuba

  Size bir Kindle lazim bence 🙂

 • Özge

  Harika bir şeye benziyor, ben de böyle pratik çözümlere bayılıyorum, bunu görmemiştim daha önce. İlk fırsatta İnkılap Kitapevi’ne gidip almayı düşünüyorum.

 • Hatice

  doktorunuzla emzirmenin süresi konusunda yeniden görüşseniz iyi olur diye düşündüm yazınızı okuyunca.

  ilk zamanlarda uzun emzirme sütünüzün çoğalmasına fayda sağlar, ama bebeğin doymasıyla pek ilgisi olacağını sanmıyorum. zira göğüsteki sütün yüzde doksanını ilk beş dakikada emebiliyor bebekler. kalan kısmını emzirmek sonraki sütü sindirmek daha kolay olduğu için önemli, gaz yapmasın diye.

  her kadına olduğu gibi annelik size de çok yakıştı, dostane bir tavsiye olarak düşünün lütfen yorumumu, yoksa şu aralar herkesin işinize fazlasıyla karıştığını tahmin edebiliyorum 🙂

  sevgiler

 • Sevgili Devletşah,bayramda şehir dışında olacağım için sizin ve ailenizin bayramını şimdiden en içten dileklerimle kutlarım.Sağlıcakla kalın.

 • Ceren

  Arkadaşımın yılbaşı hediyesiydi bu ayraç. Kitap ayracı olduğunu anladım da nasıl kullanılacağını bir türlü çözememiştim, sonra da unuttum gitti zaten… Şimdi tekrar hatırmak çok güzel, hemen kullanmaya başlayacağım

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER