Mahkum

Mahkum

Bu bir filmin adı olacak. Belki de olmayacak. Sitenin takipçilerine bağlı.

Mahkum bir film projesi. Ä°nternet üzerinde yürütülüyor. Bu projenin ekibi oldukça geniş. Ä°nternete bağlanan herkes bu projede yer alabilir. Ä°ster oyuncu olarak, ister aşçı olarak, ister senarist olarak…

Filmin yönetmeni ve yapımcısı Gökhan Yorgancıgil, “Bugün Türkiye’de interneti, sunduğu bütün olanaklarla sonuna kadar kullanan genç bir kitle var, Ä°nternet bu kitle için “paylaşım” demek. Bizim de, film öyküsünün gizemleri hariç, paylaşıma sunamayacağımız hiçbir şey yok. Hem ayrıca katılımcılara isterlerse öyküye de yön verebilme şansını tanıyoruz. Å?öyle düşünebilirsiniz; kameranın arkasında olmak bugün pek çok genç insanın hayali. Ama bunu nasıl gerçekleştireceklerini kara kara düşünen de bir kitle var. Biz onlara aracısız, torpilsiz, sadece katılımlarıyla yani çalışmaları ve yetenekleriyle projemize dahil olabilme şansını veriyoruz. Katılımcılarımız sadece kamera arkasına değil, oyuncu olarak da sitede yayınladığımız öykümüzün karakterlerinden bir tanesini gözlerine kestirip, örneğin “Melih karakterini ben canlandırmak istiyorum, anlattığınız özellikleriyle bu işi en iyi ben yaparım” diyerek şanslarını deneyebilirler. diyor.

Film hakkındaki her konu tartışmaya açık. Hatta yukarıdaki satırları aldığım basın bildirimini bile tartışmaya açmışlar. Başka neler mi tartışmaya açık. Meselâ şu anda Aslı karakteri için oylama yapılıyor. Önerilen kişilerden birisini seçebilir ya da sinopsisi, karakterleri okuduktan sonra siz de birisini önerebilirsiniz.

Bence desteklenmeye değer bir proje. Kültür Bakanlığı da benimle aynı görüşteymiş. Bu nedenle kendilerine destek vermişler.

Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER