Meyveli Pasta

Meyveli Pasta

Meyveli Pasta

Temmuz ayının başında sevgili Renan‘ın doğumgününü sürpriz bir iftarla bizim evde kutlamaya karar verdik. Davetlilerin çoğu benim gibi şeker tüketmiyordu. İftar da geç saatte olunca pastaydı, tatlıydı gibi şeyler iyice yenilmez olduğundan ne yapsam diye düşüncelere daldığım bir sırada pinterestte gördüğüm karpuzdan heykel fotoğrafları bana ilham oldu. O akşam gören herkes pastaya bayıldı. Bir kaç hafta sonra komşumuzun kızının doğumgünü için de aynı pastadan yapmamı istediklerinde sizinle de paylaşmaya karar verdim.

Karpuz pastası sıcak yaz günlerinde fırın çalıştırmadan yapılabilecek en güzel ikram bence.

Malzemeler

Hazırlanışı

 1. Karpuzu alışılmışın dışında enlemesine ortasından kesin. Tepelerini de kesip, yeşil kabuğunu soyun.
 2. Kavunun tepelerini kesip, kabuklarını soyup, bir kaşıkla çekirdeklerini boşaltın. Süsleme yapmak için bir miktar ayırın.
 3. Katları üst üste koyup çöp şişlerle sabitleyin.
 4. Karpuz ve kavundan ayırdığınız parçaları kurabiye kalıpları ile kesin.
 5. Karpuzun üzerine kavundan kestiklerini kavunun üzerine karpuzdan kestiklerinizi kürdanlarla sabitleyin. Kürdanları ikiye ya da üçe kırarak kullanmak en iyisi.
 6. Meyveli Pasta

Notlar

 • Süslemek için istediğiniz bütün meyveleri kullanabilirsiniz. Çilek, üzüm, şeftali, kayısı… Aklınıza ne geliyorsa.
 • Kışın ananas ve bal kabağı ile yapılabilir diye düşündüm. Tabi bu kadar büyük olmaz am yine de rafine şeker girmemiş bir pasta olur. Sizce başka neden yapılabilir?
Kalıcı bağlantı

Related Posts

2 Responses to Meyveli Pasta
 • Renan

  Evet yaaa, çok güzel bir sürpriz doğum gününü taçlandıran bir pasta idi! WOW dedirtmek için birebir:) Çocuklar için bence harika bir çözüm. Pastalar meyveden olmalı. Başka hangi meyvelerle yapılabilir cidden? Mesela kışın…

 • Levent Yıkılmaz

  Bir gün yapmayı öğreneceğim bu pastalardan birisini ama 🙂 güzel bir paylaşım. Teşekkürler.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER