Beyaz Mutfak Macerası

Beyaz Mutfak Macerası

Beyaz Mutfak Macerası

Uzun zamandır almayı düşündüğüm ama bir türlü bulamadığım bir mutfak eşyasının Beyaz Mutfak’ta satıldığını öğrendim. Herşey böyle başladı.

İzin günümde hem sabah çayımı içer hem Beyaz Mutfak’tan eksiklerimi tamamlar hem de biraz alışveriş yaparım düşüncesiyle Bağdat Caddesine gittim.

Herhangi bir alışverişten sonra bir yerde oturup çay içmek ve yeni aldığım aletin kullanım kılavuzuna göz gezdirmeğe bayılıyorum. O yüzden Beyaz Mutfağın kapısından girip önce mutfak malzemelerinin satıldığı bölüme doğru süzüldüm. Ama o da ne! Mutfak malzemelerinin yerinde yeller esiyor. Hemen yakaladığım ilk garsondan mutfak eşyalarının akıbetini öğrendim. Kadıköy’deki mağazaya taşınmış.

Eh! O zaman bana müsade diyerek Kadıköy’deki Beyaz Fırına doğru yola çıktım.1 saatlik bir mücadeleden sonra Kadıköy Beyaz Fırına ulaştım. İçeri girdim. Sağıma soluma baktım. Ama pasta börekten insan selinden başka birşey göremedim. Yavaşça kasaya sokuldum. ‘Mutfak malzemelerini nerede satıyorsunuz’ dedim. ‘Biz satmıyoruz!’ cümlesiyle önce yıkıldım. Sonra hemen toparlanıp kükremeye başladım. Madem orada satılmıyordu da neden öyle söyleniyordu falan filan. Uzun uzun söylendim. Üstüne kızgınlığım yatışsın diye bir alman pastası yedim. Tam kapıdan çıkarken görevli bir bey gelip: ‘Kadıköy Evlendirme Dairesinin karşısına bu işle ilgili bir yer açmıştık. Acaba siz orayı mı arıyorsunuz’ demez mi. Aceleyle tarifi alıp yağmur altında yollara düştüm.

Kadıköy Evlendirme Dairesinin karşısındaki soğa grdim. Dördüncü sokağın içine doğru baktığımda Beyaz Fırın’ın fontlarıyla yazılmış BEYSA yazısını gördüm. Hemen kendimi içeri attım. Çok kibar bir bey beni karşıladı. ‘Yorgun gözüküyorsunuz biraz oturun, ısının.’ dedi. Aradığım malzemeleri söyleyip oturdum. ‘Yok. Kalmamış.’ cevabını aldığımda. ‘Selpak var mı? Ağlayacağım da!’ dediğimi çok ama çok net hatırlıyorum. Beyefendinin yüzündeki şaşkınlığı da çok net hatırlıyorum. ‘Ben size bir çay ikram edeyim. Siz onu içerken içerideki depoyu da kontrol edeyim.’ dedi. Biraz sonra elinde istediğim malzemelerle geldi. Mutluluktan gözlerim yaşardı diyebilirim. Aslında alacaklarım o kadar mühim şeyler değildi. Faturamı hazırlarlarken bir de çikolata ikram ettiler. Aman tanrım o ne lezzetli şeydi öyle. Markasına bakmıştım. Ama unutmuşum. Galiba Gusto’ydu.

Neyse yağmur, çamur ve soğuğun ardından evime gelip kendime bir fincan sıcak çikolata hazırladım. Bu satırları yazarken hatırladığım iki şey var. Birisi Beysa Gıda’da çalışan o kibar bey, diğeri de çok lezzetli çikolatanın tadı. Gerçi önümüzdeki günlerde kendilerini bol bol hatırlayacağım galiba. Çünkü burnum akmaya başladı.

Adres

Beysa Gıda ve Otel Ekipmanları Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi Hasanpaşa Mah. Poyraz Sok. Cem – Kes Uras İş Merkezi NO: 5 / 2 (34718) HASANPAŞA Kadıköy / İSTANBUL – TÜRKİYE Tel : +90 216 330 37 30 Fax : +90 216 345 89 99

Kalıcı bağlantı

Related Posts

2 Responses to Beyaz Mutfak Macerası
Yorum yapın

YORUMU GÖNDER